Masáže

online rezervace masáže

KLASICKÁ A SPORTOVNÍ MASÁŽ

Tento typ masáže je ideální pro nápravu zatuhlého svalstva, při bolestech páteře, hlavy, aj. Je určena téměř pro každého jedince – pro lidi vyskytující
se ve stresovém prostředí, trpícím nedostatkem pohybu a bolestmi pohybového aparátu. Sportovní masáž je intenzivnější než masáž klasická, avšak intenzita masáže závisí vždy na domluvě maséra s klientem.
Maséři: Mgr. Dita Raková, Robert Šťastník, Eva Pokorná.
45 minut – 490 Kč
60 minut – 580 Kč
90 minut – 750 Kč
120 minut – 1000 Kč

Regenerační celotělová masáž

Slouží k uvolnění těla a mysli, odstraňuje stres a napětí, zmírňuje bolesti zad, ztuhlost šíje, přináší zklidnění, uvolnění a celkově osvěží celé tělo. Prostřednictvím měkkých technik spolu s vonnými oleji a reiki terapií navodí stav vnitřní harmonie.

Působí okamžitě a jednorázově. Vhodná pro aktivní lidi po tréninku, po práci, po túře, po víkendu na chatě, apod., pomáhá lidem dlouhodobě ležícím, kteří mají svaly ochablé (po zranění, znehybnění). Je ideálním doplňkem všech typů cvičení a sportů, pomáhá udržovat dlouhodobou tělesnou kondici.

PŘIJĎTE SI K NÁM ODPOČINOUT!
Masérka: Eva Pokorná, Mgr. Dita Raková
60 minut – 650 Kč
90 minut – 850 Kč

Reflexní masáž plosek nohou a dolních končetin

Masáž kombinuje reflexní masáž s masáží celých dolních končetin až po hýždě a efektem není jen skvělý pocit lehkosti a uvolnění spodní části těla, ale i hladkost, pružnost, zpevnění díky zlepšení cirkulace živin, odvedení odpadních produktů, prokrvení a stimulaci reflexních bodů.
Vynikající pro všechny zvláště pak pro dlouho sedící a sportovce.
Reflexní terapie je metoda, která umožňuje diagnostiku a nalezení nejslabšího místa organismu a efektivní započetí procesu jeho harmonizace, slouží výborně i k vyladění zdravého organismu, uvolnění svalových i jiných křečí a detoxikaci organismu. Je velmi vhodná pro napravování nebo ulevování od potíží pohybového aparátu. Lze jí výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře. Masáž chodidla a mačkání reflexních plošek příznivě ovlivňuje psychiku. Reflexní masáž lze využít jako metodu preventivní i léčebnou.
Tato technika je stará několik tisíc let a je založena na myšlence, že na chodidle a dlaních existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla, a to pravděpodobně cestou nervových propojení. Celý lidský organismus, každou jeho část, lze tedy ovlivňovat pomocí mačkání různě velkých plošek či bodů umístěných na plosce, prstech, nártech a okolí kotníků, ale i na dlaních, hřbetech a prstech rukou.
Masér: Robert Šťastník.
60 minut – 680Kč

Kraniosakrální terapie

Je jemná manuální technika, pomocí které můžeme efektivně a účinně uvolnit napětí a tenzi uloženou hluboce v našem těle. Využitím jemného doteku o síle 5-ti gramů se uvolní bloky uložené v měkkých tkáních, které obklopují centrální nervovou soustavy, je vhodná při řešení nejrůznějších problémů a bolestí spojených s pohybovým aparátem a dále také při různých dysfunkcích orgánů. Posiluje organismus a podporuje jeho odolnost vůči nemocem.
Jak funguje kraniosakrální systém?
Největší vliv na funkce našeho těla a orgánů má mozek a mícha, které tvoří centrální nervovou soustavu (CNS). A právě CNS je výrazně ovlivněna funkcí kraniosakrálního systému, který tvoří membrány a mozkomíšní mok produkovaný v mozkových komorách. Mozkomíšní mok obklopuje, chrání a vyživuje CNS a plní celou řadu důležitých funkcí pro naše těla.
Každý den jsme vystaveni nejrůznějším negativním vlivům jako např. stresu a napětí, se kterým se musí naše tělo umět vypořádat. Tyto vlivy mohou způsobit stažení tkání a distorzi kraniosakrálního systému. Tyto distorze mohou následně způsobovat napětí, které se akumuluje okolo mozku a míchy a nakonec může ústit v blokády = restrikce. Restrikce následně tvoří bariéru zdravému fungování centrálního nervového systému a potenciálně i všech dalších systémů, které řídí CNS jako je zažívací, endokrinní, reprodukční, cévní, pohlavní a všechny ostatní systémy v těle.
Restrikce mohou být odhaleny a uvolněny využitím jednoduchých a jemných manuálních technik. Za využití lehkého doteku ruky hodnotíme pohmatem funkčnost kraniosakrálního systému na různých částech těla a rytmus cerbrospinální tekutiny pulsující okolo mozku a míchy.
Jemnými technikami se následně uvolňují restrikce v jakékoli tkáni, která ovlivňuje kraniosakrální sytém. Kraniosakrální terapie tímto způsobem vrací prostředí okolo mozku do rovnováhy a zvětšuje schopnost těla k sebekorekci.
Masér: Robert Šťastník.
60 minut – 680Kč
90 minut – 890Kč

Dornova metoda

Je jednoduchých manuálním způsobem, jak pomoci sobě, svým blízkým nebo klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Je metoda, která umožňuje nápravu obratlů a kloubů jemnou manuální terapií, kdy za aktivní účasti pacienta jsou přirozeně volným pohybem usazeny do správné polohy.
Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky a lze ji proto považovat za postup, jímž se léčí příčiny. Je-li příčina odstraněna, mizí i příznaky. Je nutné zde ale připomenout, že aktivní spolupráce pacienta je základním předpokladem úspěchu.
Dornova metoda se dá vhodně kombinovat s Breussovou masáží , zvláště při problémech se zády. Lidské tělo je jako dům. Pokud má dům špatně postavené základy, hroutí se celý. Analogicky musí mít i lidské tělo správně posazené kosti a klouby středu těla, aby mohlo dobře fungovat a nic mu nebránilo v pohybu. Z tohoto stanoviska vychází Dornova metoda, která dbá jako první na správné posazení kyčelních kloubů v kloubních jamkách.
Masér nejprve poměří délku dolních končetin. Pokud je jedna noha delší, znamená to špatné posazení kyčelního kloubu, způsobené většinou nesprávným sezením s překříženými nohami, porodem nebo otřesy při jízdě v dopravních prostředcích. Delší noha se jemně zasune, čímž se hlava kyčelního kloubu správně usadí do pouzdra. Po vyrovnání nohou jsou „základy domu“ opět v pořádku a lze pokračovat dalšími defekty. Problémy způsobené špatným držením těla se odrážejí na páteři – vzniká skolióza a různě vybočené obratle. Vše je spojeno s nepříjemnými bolestmi zad a hlavy. Také proto je Dornova metoda doporučována lidem trpícími bolestmi hlavy. Masér působí na krční obratle a klient s ním aktivně spolupracuje. Správným natočením hlavy a tlakem na postižené místo se obratle lépe navrací na své původní místo.
Masér: Robert Šťastník
60 minut – 680Kč
90 minut – 890Kč

Těhotenská masáž

Jemně prováděná masáž, která pomáhá ulevit od bolestí zad a šíje, které s sebou těhotenství často přináší. Masáž lze provádět po skončení prvního trimestru.
Masérky: Mgr. Dita Raková, Eva Pokorná.
30 minut – 320 Kč
60 minut – 600 Kč

Individuální cvičení s fyzioterapeutkou (jóga, SM-systém, cvičení pro zmírnění bolestí zad, po úrazu, cvičení pro těhotné…)

Cvičení zaměřené speciálně dle Vašich potřeb a přání přizpůsobené Vašemu aktuálnímu fyzickému stavu.
Masérka, fyzioterapeutka: Mgr. Dita Raková.
55 minut 500 Kč / osoba – cvičení ve dvojici či trojici se slevou

Ajurvédská hluboko realxační masáž

Touto masáží se harmonizují a startují v těle samo očistné a léčebné procesy.
Hluboké uvolnění a relaxace nastává vlivem několika souběžných faktorů při této proceduře.
Dlouhé a klidné tahy rukou při kontaktu s tělem navozují pocit bezpečí
a tím dochází k pronikání léčebných essencí hluboko do kůže a svalů.
Essence z oleje působí pozitivně při mnohých konkrétních potížích.
Masáž má blahodárný vliv i na funkci lymfy v těle, zdravý spánek a zlepšuje pohyblivost.
Masérka: Radmila Franková.
60 minut – 790 Kč

Baňky

Baňkování je léčebná metoda stará několik tisíciletí. Baňkování reguluje tok životní energie a krve v těle a vytahuje na povrch škodlivé látky. Zároveň slouží k hlubšímu uvolnění svalových blokád, než klasická masáž. Zvyšuje činnost potních a mazových žláz, kožní dýchání, vylučování vody.
U nás používáme baňky plastové, které se přiloží na jednotlivá místa, vysaje se z nich vzduch a tak vznikne podtlak.
Kontraindikace: krvácivé stavy a poranění kůže, otevřené rány, léčba protisrážlivými léky.
60 minut – 600 Kč

Fyziomasáž

Fyziomasáž – jedná se o hloubkovou masáž z rukou fyzioterapeuta. Je intenzivnější než masáž klasická, zčásti je prováděna bez oleje, vhodná je především jako řešení bolestí zad či pohybového aparátu – po domluvě je možno se dohodnout na aplikaci kineziotejpu za cenu 50 Kč.
60 minut – 700 Kč
Individuální konzultace s fyzioterapeutkou
55 minut – 700 Kč
Masérka, fyzioterapeutka: Mgr. Dita Raková, Mgr. Kristýna Procházková.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je velmi jemná masážní technika, díky které dochází
ke stimulaci lymfatického systému. Ten má v lidském těle 2 základní funkce: odvádění odpadních látek z těla ven (detoxikace) a zajištění tělesné imunity.
Lymfatická masáž neboli lymfodrenáž je specifická tím, že je velmi pomalá.
Je to dáno tokem lymfy v lymfatických cévách, který probíhá po vteřinových intervalech (v rámci masáže je nutné tuto frekvenci dodržovat). Masáž probíhá nasucho, je velmi příjemná a nebolestivá.
Na začátku každého ošetření je nutné zprůchodnit lymfatický systém aktivací lymfatických uzlin (v oblasti třísel, podpaží a klíční kosti) a dále aktivovat lymfatické centrum pomocí břišního dýchání.
60 minut – 550 Kč
Masérka: RNDr. Hana Podhajská, Ph.D.

Shiatsu

Je japonská léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny. Velmi zjednodušeně by se dalo říct, že je to metoda pracující s energetickými drahami těla obdobně jako např. akupunktura, ale na rozdíl od ní je bezbolestná, nepoužívá jehly, ale speciální techniky, které by se daly přirovnat k masážím. Je ve světě vyhledávaným a uznávaným preventivním prostředkem v péči o zdraví, ale také pomocníkem při léčbě psychosomatických onemocnění a civilizačních chorob. Účinně bojuje proti následkům stresu, urychluje rekonvalescenci a celkově zvyšuje vitalitu.
60 minut – 650 Kč
Masérka: RNDr. Hana Podhajská, Ph.D.

Růžová masáž

Je určena pouze ženám a provádí ji žena ženě. Je to velmi jemná, něžná a Ženská masáž. Spočívá ve stimulaci meridánu sleziny, která je pro ženu klíčová, stejně jako masáž bříška, kde si žena přirozeně ukládá nezpracované emoce. Masáž se provádí na celé přední části těla – začíná na palci u nohy a končí antistresovou sestavou na obličeji. Tahy jsou dlouhé, jemné a přinášející uvolnění. Nechte se hýčkat olejem z růží v provoněné masérně, při svíčkách a za zvuku ženských.
60 minut – 750 Kč (dalších 10-15 min počítejte na čajík)
Dárek: růžové překvapení.
Masérka: Eva Pokorná.

Masáž lávovými kameny

Je technika stará jako lidstvo samo. Všechny dávné civilizace všech světadílů znaly již před mnoha tisíci lety zázračné působení sopečného kamene. Terapie horkými kameny spojuje sílu tří elementů – země, ohně a vody.
Neexistuje jiná masáž, která dokáže navodit takové pocity jako právě masáž horkými kameny.
Masáže lávovými kameny jsou jedním z nejpříjemnějších způsobů masáží, které můžete zažít.
60 minut – 650 Kč
Masérka: Eva Pokorná.